بخشنامه شماره 5 سال 2021

آقایان خانم ها / مدیران محترم مدارس …..

سلام علیکم

انتقال 100% از سیستم تلفیقی به سیستم آموزش از راه دور

   بخش امور آموزشی مدارس خاص در وزارت آموزش و پرورش عرض بهترین درود را دارد. و از تلاش ها و کوشش های شما جهت استمرار آموزش فرزندانمان با توجه به شرایط استثنایی که جهان متوجه آن شده کمال تشکر و قدردانی را دارم .

   و بنا به تاکید وزارت آموزش و پرورش قطر بر روی سلامت فرزندانمان در مدارس و نظر به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در کشور قطر لذا قرار بر این شده است که:

الف- حضور دانش آموزان

  • از روز یکشنبه 4/4/2021 ، 100% سیستم درسی از آموزش تلفیقی به آموزش از راه دور با استفاده از درگاه های آموزش مجازی که در مدارس استفاده می شوند خواهد بود.
  • جهت ادامه روند آموزش، کلیه دانش آموزان ملزم هستند که در کلاس های آموزش  مجازی (اونلاین) حضور یابند. و همچنین روزانه مدرسه حضور غیاب در سیستم قطری را رصد نماید.

ب- امتحانات و ارزشیابی ها:

  • برگزاری امتحانات هماهنگ مربوط به جالیات ، و امتحانات پایان ترم برای کلیه پایه ها از اول ابتدایی تا دوازدهم در محل ساختمان مدرسه به صورت حضوری طبق برنامه از قبل اعلام شده توسط مدرسه خواهد بود.
  • ارزشیابی روزانه- هفته ای

ارزشیابی مستمر ، همچنین برای پروژه های عملی به صورت از راه دور خواهد بود.  ارائه ارزشیابی شفاف و روشن توسط مدرسه در این زمینه ملاک است و می بایست از نحوه ارزشیابی به اطلاع اولیاء دانش آموزان نیز رسانده شود.

ج- کادر اداری و آموزشی:

  • کلیه کادرهای اداری و آموزشی کما کان برای انجام کار طبق تقویم سال تحصیلی تایید شده توسط تعلیمیه در مدرسه حضور یابند .

د: در پایان تمایل داریم به اطلاع شما برسانیم که این بخش در امور مشاوره و پشتیبانی مطلوب آمادگی کامل را دارد.

با تقدیم احترامات فائقه

عمر عبدالعزیز النعمه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *